Warsztaty ekologiczne – budujemy karmniki dla wiewiórek i domki dla owadów.

Home/Aktualności, ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE "BAJECZKA", strona główna/Warsztaty ekologiczne – budujemy karmniki dla wiewiórek i domki dla owadów.

Warsztaty ekologiczne – budujemy karmniki dla wiewiórek i domki dla owadów.

W dniu 29 maja 2018 r. (wtorek) odbyły się warsztaty ekologiczne pt.: „Z ekologią w tle – warsztatowy ekokram”, realizowane w ramach wolontariatu pracowniczego pracowników Banku Ochrony Środowiska S.A i Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A.  finansowane przez Fundację Banku Ochrony Środowiska S.A. Na warsztaty rodzice ze swoimi dziećmi (przedszkolakami i uczniami) przybyli zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia i sprzęt do wykonania domków dla owadów oraz półek dla wiewiórek. Wszyscy chętnie, i z radością pracowali z: wiertarkami, wkrętarkami i młotkami. Jak zawsze dużo wspaniałej zabawy, śmiechu i radości, oraz troski o innych (zabawa z takimi sprzętami wymaga nie lada koncentracji i uwagi). Co by tu powiedzieć, jedni drugim pomagali, pełna integracja. Tego się nie da opisać, tu z nami w naszej szkole trzeba było być. Wykonane dzieła dzieci chętnie zabierały ze sobą do domu w celu zainstalowania ich w ogrodach. Teraz z niecierpliwością oczekują na ich pierwszych lokatorów. Już teraz myślami jesteśmy przy następnych warsztatach, ale na nie zaprosimy rodziców i dzieci po wakacjach.

 

 

By | 2018-06-19T21:48:35+00:00 Czerwiec 6th, 2018|Aktualności, ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE "BAJECZKA", strona główna|0 Comments

About the Author: